E-Mağaza

 

 

 

www.burayabaksana.com sitesinden ve diğer alışveriş sitelerimizden yapacağınız alışveriş SSL sertifikasıyla güvenlik altına alınmıştır.
Ayrıca kişisel bilgileriniz de yine SSL ile şifrelenmektedir.

SSL Nedir?
SSL internet ağı üzerindeki her türlü bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla geliştirilmiş özel bir güvenlik protokolüdür. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

Sitemiz https ile çalışır

HTTPS Nedir ?

(İngilizce Secure Hypertext Transfer Protocol, Türkçe güvenli hiper metin aktarım iletişim kuralı) hiper metin aktarım iletişim kuralının (HTTP) güvenli ağ protokolü ile birleştirilmiş olanıdır. Klasik HTTP protokolüne SSL protokolünün eklenmesi ile elde edilir. İnternette sunucular ve son kullanıcılar arasında bilgilerin “başkaları tarafından” okunamayacak şekilde nasıl aktarılacağına dair kurallar ve yöntemleri düzenleyen bir sistemdir. Özellikle internet üzerinden yürütülen bankacılık işlemleri için banka siteleriyle bağlantı kurulduğunda ya da kredi kartıyla ödeme yapılan sistemlerde kredi kartı bilgileriniz doğrulanırken, tarayıcınızdaki adres çubuğunun başında “http” yerine “https” yazdığını görürsünüz. Başında “https” yazılan adreslerle bağlantı kurduğunuzda, bilgiler sadece karşı taraf ve sizin tarafınızdan okunabilecek şekilde şifrelenir. http ile yapılan bilgi alışverişinde ise bir şifreleme yoktur, başka kişiler de sizin aldığınız ve verdiğiniz bilgilere ulaşabilir. https, bilgi güvenliği gereken zamanlarda uygulanan bir güvenli iletişim protokolüdür.

One thought on “E-Mağaza

 • Sizlerden yüksek musadeleriniz ile, internet fiatlarinizi düşürmemenizi ve gerekli düzeltmeyi yapmanızı hassasiyet ile istirham ediyorum.Saygılarımla.
  Samim Aslan
  Aslanlar ltd Sti
  Sermeks Grill
  05322978155
  03726153336
  Çaycuma V.D
  0900075191
  Çay mah.Esengin cad.Dere sok no 6
  Çaycuma/Zonguldak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir